•   |

Zanzibar

je rodiskom slávneho Freddieho Mercuryho, ostrov so zaujímavou, bohatou históriou, bielymi plážami a legendárnym západom slnka.

Vydajte sa sem na dovolenku snov na krásne pláže s bielym pieskom a za úchvatným podmorským životom.


Na Zanzibare sa fantázii medze nekladú. Môžete si užívať slniečka a vody na bielych plážach, pobaviť sa v meste, nakupovať suveníry alebo ochutnávať miestne dobroty.

Takmer celý východ ostrova je - až na zopár skál a mangrovníkov – je jedna dlhá, biela, palmami lemovaná pláž - Matemwe, Pwani Mchangani, Kiwengwa, Uroa, Bwejuu a Jambiani, všetko dlhé krásne pláže s bielym pieskom. Kiwengwa je centrum turistov s mnohými veľkými all inclusive rezortami.

Pestovanie korenín, tým je tiež známy Zanzibar. Navštívte jednu zo “spice gardens”, plantáží, kde sa pestujú, a vychutnajte si vôňu klinčekov, škorice, vanilky, muškátového orieška a iných druhov. Dozviete sa, ako si nimi obohatiť vlastnú kuchyňu, či ako ich využiť pre zdravie.


Raj vodných športov - potápanie, šnorchlovanie, rybolov na otvorenom mori, jazda na kajaku, windsurfi ng, vodné lyžovanie a plachtenie na tradičných miestnych plachetniciach. Zanzibar patrí k najvychytenejším potápačským lokalitám - potápať sa môžete k lodným vrakom, v noci alebo aj v morských prúdoch. A s trochou šťastia môžete vidieť na východe delfíny a na severe veľryby.

Na Zanzibare sú štyri národné parky a rezervácie. Ich návštevu určite môžeme odporučiť. Ide o Kichwele Forest Reserve, Masingini Forest, Jozani Forest a Muyuni Forest.

Jozani Forest - táto prírodná rezervácia vám umožní nahliadnuť do niekoľkých vegetačných pásiem a pri troche šťastia tu zbadáte guerézu červenú, druh opice, ktorá žije len na Zanzibare. Okrem nebojácnych opíc, ktoré sa vám dosť možno podarí aj odfotiť aj antilopy. Prejsť sa môžete aj po náučnom chodníku.

Masingini Forest - tu na vás čakajú nielen vzácne druhy zvierat, ale aj stromov. Vodu z tejto rezervácie využíva celé staré mesto v Zanzibare, už tým je toto miesto dôležité.


Počasie

Teploty na Zanzibare sa pohybujú po celý rok medzi 28 a 33 °C. Najteplejšie mesiace sú október až marec, počas januára a februára sú tiež nižšie zrážkové úhrny. To z nich robí najobľúbenejšie mesiace pre návštevu ostrova.


Časový posun

Oproti nášmu časovému pásu je na Zanzibaru časový posun +2 hodiny, počas letného času iba +1 hodina.

Vstupné formality


K vstupu na Zanzibar je nutné mať vízum, a to za poplatok 50 USD. Je možné vybaviť ho s predstihom aj prostredníctvom našej CK. Je tiež nevyhnutné mať spiatočnú letenku a cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate domov.


Očkovanie a lekár

Veľvyslanectvo SR v Nairobi odporúča očkovať proti žltej zimnici. Pri vstupe na územie Zanzibare je nutné predložiť medzinárodný očkovací preukaz, v ktorom je toto očkovanie potvrdené, ak prestupujete v niektorej z afrických krajín, kde je Žlta zimnica rozšírená a máte medzipristátie dlhšie ako 12hod. Aktuálne informácie nájdete vždy na stránkach MZV SR.

Ak očkovanie nepodstúpite, budete ho musieť absolvovať na letisku, a to za poplatok 40 USD (to platí pre cestu do akejkoľvek oblasti Tanzánie). Ani tohto očkovania sa nemusíte báť - na letisku je zriadený zdravotnícky stánok, v ktorom sídli zdravotnícky personál využívajúci zdravotnícky materiál svetových štandardov. Pri pobyte na ostrove Zanzibar sú z povinnosti očkovania vyňatí tí turisti, ktorí letia priamym charterovým letom z Európy a ktorí neopustia lietadlo pri prípadnom medzipristátí.


Okrem povinného očkovania proti žltej zimnici sa ďalej odporúča očkovanie proti tetanu, cholere, žltačke typu A a B, malárii a proti ďalším chorobám. O výskyte chorôb sa môžete informovať na krajských hygienických staniciach.


Dĺžka letu

Priemerná doba priameho letu z Viedne na Zanzibar je asi 8,5 – 9 hodín, s jedným prestupom cca 13-15 hod.Suveníry kúpite na Zanzibare prakticky na každom kroku. Zvlášť, ak sa nachádzate v oblastiach, ktoré sú závislé od cestovného ruchu (napríklad Moshi či Arusha). Tu tiež existujú špeciálne obchody zamerané len na predaj suvenírov. Spoznáte ich podľa toho, že miestni predajcovia sú prezlečení do kostýmov "typického Afričana" alebo vo vás aspoň vyvolávajú dojem, že takto má správne oblečený Afričan vyzerať. Veľa obchodov má navyše "svojho" Masaja, s ktorým sa môžu turisti zadarmo vyfotiť. 


Spomínané obchody patria do tzv. "Bielych koridorov", čomu však zodpovedajú aj ceny. Z typických suvenírov môžeme menovať napríklad korálkové šperky, tričká s africkými motívmi, rezbárske výrobky z naplaveného či surového dreva alebo napríklad mušľové náramky. Pri nákupe si ale dávajte pozor na chránené druhy mäkkýšov, tie sa zo zeme nemôžu vyvážať.


Vyberte si z našej ponuky zájazdov na Zanzibar, alebo nás oslovte a pripravíme Vám zájazd na mieru podľa Vašich požiadaviek.

Ceny vrátane všetkých poplatkov

Albatros Ocean View
* * * *

Albatros Ocean View

Tanzánia (Zanzibar) - Zanzibar

 Viedeň

all inclusive

od 1929€

vrátane všetkých poplatkov

Baraza Resort & Spa
* * * * *

Baraza Resort & Spa

Tanzánia (Zanzibar) - Zanzibar

 Viedeň

all inclusive

od 3409€

vrátane všetkých poplatkov

Bluebay Beach Rezort & Spa
* * * * *

Bluebay Beach Rezort & Spa

Tanzánia (Zanzibar) - Zanzibar

 Viedeň

polpenzia, plná penzia, all inclusive

od 1839€

vrátane všetkých poplatkov

Newsletter

Odoberajte naše novinky