•   |

Podmienky návratu zo zahraničia NOVINKA od 9.11.2020


Od 30.10.2020 platia nové podmienky návratu zo zahraničia.  


Jedna dôležitá novinka oproti predchádzajúcim nariadeniam nás potešila a veríme, že poteší i Vás, ktorí sa do zahraničia chystáte. 


Po príchode z   "červenej krajiny", ktorá je súčasťou EU ( novinka oproti predchádzajúcim opatreniam je, že možnosť preukázania sa testom RT-PCR ) máte tieto možnosti: 


1. Po návrate sa registrujete na http://korona.gov.sk/ehranica.sk, budete kontaktovaní a najskôr na 5 deň po príchode absolvujete test zdarma.  Ak by ste na test nešli, musíte zotrvať v 10 dňovej karanténe, ktorá sa ukončí po 10 dňoch v prípade, že budete bez akýchkoľvek príznakov spravádzajúcich ochorenie COVID 19. 


{ak sa pre karanténu, predsa len rozhodnete,  Váš lekár Vám vystaví dočasnú PN na predpísanom tlačive z dôvodu karantény pre ochorenie COVID-19, ak o to požiadate. }  


alebo 


2. Po vstupe na Slovensko zo zahraničia sa preukážete testom RT-PCR nie starším ako 72 hodín. Tento test môžete absolvovať i v destinácii, z ktorej sa vraciate alebo napríklad i na letisku vo Viedni, je to na Vás. ( Ceny pre Vás samozrejme preveríme v aktuálnom čase)  Dôležité je, aby ste už na Slovensko vstupovali s negatívnym testom. Novinkou je teda možnosť preukázania sa negatívnym testom nie starším ako 72 hodín bez nutnosti absolvovania karantény, ktorá bola doteraz nariadená. Znamená to teda, že po návrate z krajín EU i keď sú to "červené krajiny" Vám stačí iba negatívny test RT-PCR a nemusíte zostať v domácej karanténe.  


Pre ostatné krajiny mimo EU naďalej platí nutnosť absolvovania povinnej 5 dňovej karantény a najskôr na 5 deň testovanie. 


 

Ceny vrátane všetkých poplatkov

Newsletter

Odoberajte naše novinky