•   |

Cestovanie do SAE v čase korony/Covid-19

Upozorňujeme, že vstup do krajiny nemá jednotné pravidlá a môžu sa kedykoľvek meniť. Aktuálne informácie nájdete TU.

Všetci cestujúci musia spĺňať jednu z nižšie uvedených podmienok:

-       preukázať sa platným vakcinačným certifikátom (ktorákoľvek vakcína schválená WHO), ktorý musí obsahovať QR kód

 

-       preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín od odobrania vzorky certifikovaným laboratórnym zariadením. Tento doklad musí obsahovať QR kód

 

-       preukázať sa lekárskym potvrdením o prekonaní COVID-19, nie starším ako 1 mesiac od zotavenia pri príchode do Spojených arabských emirátov

 

Upozorňujeme, že tlačené alebo digitálne certifikáty  o očkovaní či výsledky testov sú akceptované len v angličtine alebo arabčine a musia obsahovať kód QR. SMS správy nie sú akceptované.

Cestujúci sa musia na požiadanie po prílete do Dubaja podrobiť testu PCR a ostať v karanténe, kým nedostanú negatívny výsledok. Cestujúci, ktorí majú pozitívny test na COVID-19, sa musia riadiť pokynmi vydanými dubajskou zdravotníckou autoritou (DHA).

 

Za plne zaočkovanú osobu emirátske orgány považujú osobu, ktorá je zaočkovaná aj 3. dávkou vakcíny proti COVID-19. Alebo ktorej od podania 2. dávky neubehlo viac ako 6 mesiacov.

Test musí byť vykonaný v certifikovanom zdravotníckom zariadení.
Občania Spojených arabských emirátov a deti mladšie ako 12 rokov sú z testu vyňatí. Požaduje sa mať vytlačený negatívny výsledok PCR testu COVID-19 už pred nástupom do lietadla. Po príchode cestujúcich do Ras al Khaimah sa vyžaduje, aby si stiahli aplikáciu Al Hosn, absolvovali ďalší PCR test na COVID-19 a zostali v karanténe, kým nebudú známe výsledky testu. V prípade negatívneho výsledku testu bude karanténa ukončená a v prípade pozitívneho bude potrebná izolácia podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva a prevencie Spojených arabských emirátov.

Podmienky tranzitu a odchodu
Tranzit cez medzinárodné letiská v Spojených arabských emirátoch je povolený bez výnimky. Pre bližšie informácie je potrebné kontaktovať leteckú spoločnosť.

Zároveň upozorňujeme, že niektoré letecké spoločnosti môžu vyžadovať k preprave negatívny PCR test bez ohľadu na destináciu, čo zdôvodňujú potrebou ochrany cestujúcich a svojich zamestnancov a preto odporúčame komunikovať s leteckými spoločnosťou.
Tranzitujúci cestujúci musia pred nástupom do lietadla spĺňať všetky podmienky krajiny do ktorej cestujú (prípadná potreba PCR testu).

Cestovanie v rámci krajiny
Cestovanie medzi jednotlivými emirátmi je povolený, kontroly boli zrušené.

Opatrenia v krajine

Dubaj
Pravidlá v Dubaji boli uvoľnené, avšak stále platí povinnosť prekrytia tváre a udržiavania vzdialenosti dva metre od ostatných.

Ras al Khaimah
Pravidlá v Ras al Khaimah boli uvoľnené. V interiéri stále platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest. V exteriéri je prekrytie tváre dobrovoľné, je však potrebné dodržiavať odstup.

Ceny vrátane všetkých poplatkov

Newsletter

Odoberajte naše novinky