•   |

Cestovanie do SAE v čase korony/Covid-19

Podmienky vstupu do destinácie SAE v súvislosti s opatreniami proti COVID

 

Pri vstupe do Dubaja aktuálne nie sú žiadne obmedzenia. Cestujúci sa nemusia preukazovať PCR testom ani očkovacím certifikátom.

 

Cestujúci je povinný vo vlastnom záujme priebežne pred začatím zájazdu sledovať aktuálnu situáciu a informácie pre vstup do destinácie zverejňované na oficiálnych stránkach (napr. www.mzv.sk a pod.) a na vlastnú zodpovednosť zabezpečiť splnenie aktuálne požadovaných podmienok vstupu do destinácie.

 

Podmienky návratu na Slovensko v súvislosti s COVID-19

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je aktuálne možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

 

Cestujúci je povinný vo vlastnom záujme priebežne sledovať aktuálnu situáciu na oficiálnych stránkach (napr. www.korona.gov.sk a pod.) a na vlastnú zodpovednosť zabezpečiť splnenie aktuálne požadovaných podmienok vstupu na Slovensko.

 

COVID opatrenia v priestoroch letiska a počas letu na palube lietadla

 

Prekrytie dýchacích ciest je v priestoroch letiska v Bratislave aj na Dubajskom letisku aktuálne iba dobrovoľné. Avšak, letecké spoločnosti môžu mať odlišné pravidlá a požiadavky priamo na palube lietadla počas samotného letu a môžu vyžadovať prekrytie dýchacích ciest ak to považujú za potrebné.

Aktuálne letecká spoločnosť SmartWings nevyžaduje žiadne prekrývanie dýchacích ciest, počas letu Bratislava – Dubaj.

Odporúčame cestujúcim, aby si pred cestou overili u svojej leteckej spoločnosti konkrétne podrobnosti týkajúce sa ich destinácie, nakoľko nariadenia sa môžu v krátkom čase meniť.

Ceny vrátane všetkých poplatkov

Newsletter

Odoberajte naše novinky