•   |

Opatrenia hotelov - jún 2020

Opatrenia hotelov - jún 2020

V týchto dňoch hotely pristupujú k opatreniam pre zamedzenie šírenia vírusu COVID 19 a my sme pre Vás spísali tie najdôležitejšie, ktoré by Vás mohli zaujímať. S hotelmi a partnermi v zahraničí sme v dennodennom kontakte a situáciu pre Vás monitorujeme. Veríme, že už čoskoro budeme pre Vás realizovať tie najkrajšie dovolenky plné radosti a oddychu bez akýchkoľvek obmedzení. 


1.  KAPACITA HOTELA 


Kapacita nebude naplnená, aby bol pobyt klientov príjemný a aby bolo možné zabezpečiť všetky potrebné opatrenia v súvisolosti s nariadeniami. 


2. ZAMESTNANCI 
Všetci zamestnanci hotelov prechádzajú školeniami inštitúcií zameriavajúcich sa na profesionálnu ochranu zdravia. Ako dodržiavať odstup vzájomne medzi zamestnancami ale i voči klientom, ako dezinfikovať jednotlivé druhy povrchov. Zamestnanci budú nosiť ochranné prostriedky - rúška, rukavice a uniformu, ktorá bude dezinfikovaná a čistená častejšie ako zvyčajne.  


Pred každým príchodom zamestnanca do hotela mu bude odmeraná teplota a v prípade jej zvýšenia mu nebude umožnená práca. 


3. HOTELOVÝ LEKÁR


Všetci lekári prešli školeniami a majú presné postupy v prípade výskytu akéhokoľvek podozrenia alebo symptómov týkajúcich sa ochorenia COVID 19 


4. PRIESTORY HOTELA
Všetky priestory hotela sú v pravideľných intervaloch dezinfikované, čistiacimi a dezinfekčnými prostriedkami na  to určenými. Špeciálnu pozornosť hotely venujú kontaktným miestam ako kľučky, zábradlia, výťahy a tlačidlá vo výťahoch, umývadlá, batérie,  toalety atď.


Rozloženie nábytku - sedacích plôch v hoteli je prispôsobené tak, aby boli dodržané rozostupy tohto zariadenia v dostatočnej a bezpečnej vzdialenosti a sú pravideľne dezinfikované.
5. CHECK-IN, CHECK-OUT
Pri príchode klientov do hotela budú ich kufre šetrne dezinfikované s ohľadom na jednotlivé materiály z ktorých sú   vyrobené, vyškoleným presonálom. 


Rozostupy jednotlivých klientov pri check in budú v súlade s nariadeniami, tak aby boli dodržané bezpečné vzdialenosti. 


Karty (kľúče od izieb) budú dezinfikované ako pri check-oute tak i pri check-ine každého klienta. 


Niektoré hotely budú mať k dispozícii online check in prostredníctvom webovej stránky, alebo mobilnej aplikácie.


6. IZBY
Všetci zamestnanci sú povinný nosiť ochranné prostriedky ako rúško a rukavice, ktoré po každom upratovaní vymenia za čisto nové. 


Povlečenie a uteráky budú dezinfikované a prané na 90 stupňoch Celzia. 


Minibar a jeho vybavenie bude tiež pri jeho napĺňaní dezinfikované. 


Niektoré hotely budú používať ozonizáciu izieb pred každým novým hosťom. 


7. KUCHYŇA a STRAVOVANIE
Kuchári a všetci zamestnanci kuchyne budú nosiť ochranné prostriedky ako rúška a rukavice a uniformy budú dezinfikované častejšie ako zvyčajne.


Budú posilnené kapacity zamestnancov, aby mohli byť splnené hygienické normy počas stravovania.  


Priestory kuchyne i výdajných pultov budú dezinfikované vyškoleným personálom a to prostriedkami určenými do kuchynských zariadení. 


Pred každou reštauráciou bude stojan s dezinfekciou a usporiadanie stolov bude v dostatočnej vzdialenosti. 


8. SPA & FITNESS
Zariadenie posilňovní a welness bude preskupené tak, aby boli dodržané bezpečné vzdialenosti a bude dezinfikované po každom jednom použití klientami. 


9. DETSKÝ KLUB A IHRISKÁ
Hotely venujú špeciálnu pozornosť dezinfekcii oblastí určených pre deti. Personál, ktorý bude prichádzať do kontaktu s deťmi je vyškolený, ako animovať deti bez zvýšeného kontaktu. Všetci zamestnanci nosia ochranné pomôcky.


10. PLÁŽ a BAZÉN
Plážové vybavenie a vybavenie pri bazéne je pravideľne dezinfikované a rozmiestnené v dostatočných vzdialenostiach. Všetky naše hotelové kapacity pre Vás sledujeme a komunikujeme s každým hotelom v našej ponuke, preto v prípade akýchkoľvek konkrétnych otázok nás neváhajte kontaktovať . Prečítajte si i naše iné články na blogu  TU>>>


Roman Berkes / 1.6.2020


Newsletter

Odoberajte naše novinky