•   |

Cestovať do Grécka sa bude!

Podmienky vstupu do Grécka

Cestovať do Grécka sa bude!

Dovolenka v Grécku


Grécko otvára svoje hranice postupne, tak aby vstup pre klientov bol bezpečný. Prvé otvorenie 19. apríla prichádza s niekoľkými požiadavkami na cestovanie a následne od 14.5. budú tieto podmienky preklasifikované. 


V nasledujúcich odsekoch uvádzame podrobného sprievodcu, ako sa pripraviť pred cestou do Grécka od 19. apríla.


      Od 19. apríla by mal byť každý cestujúci, ktorý prichádza do Grécka zo zahraničia, držiteľom negatívneho certifikátu PCR od testovacieho laboratória na test vykonaný najneskôr 72 hodín pred odletom.


Tento test je povinný pre všetkých cestujúcich (vrátane detí vo veku nad 5 rokov) bez ohľadu na epidemiologickú situáciu prevládajúcu v krajine odchodu.


      Ak cestovateľ dokončil očkovanie (t. J. Od posledného očkovania uplynulo 14 dní, v závislosti od požadovaných dávok) a je držiteľom očkovacieho preukazu, dôkaz o negatívnom teste sa nevyžaduje.


      Osvedčenia o očkovaní vakcínami Sputnik, Sinovac atď., ktoré neschválila Európska agentúra pre lieky (EMA), tiež oslobodzujú návštevníkov od povinnosti vykonať negatívny test PCR.      Každý cestujúci, ktorý pricestuje do Grécka, môže bez ohľadu na osvedčenie, ktoré má, podstúpiť náhodnú kontrolu stavu. Ak je cestujúci spomedzi ostatných oslovený, kontrola je povinná. V opačnom prípade si úrady vyhradzujú právo odmietnuť vstup do krajiny. Výber sa vykonáva prostredníctvom cieleného systému odberu vzoriek, ktorý je založený na systéme EVA používanom v lete 2020.    


Dôležité objasnenie: Vstup cestujúcich v Grécku nepodlieha očkovaniu. Avšak predloženie očkovacieho osvedčenia výrazne uľahčuje formality pri príchode.  


      Krajiny, z ktorých je povolený vstup za vyššie uvedených podmienok bez požiadavky izolácie: EÚ + Nový Zéland, Austrália, Južná Kórea, Thajsko, Rwanda, Singapur, USA, Spojené kráľovstvo, Izrael, Srbsko a Spojené arabské emiráty.


Cestujúcim je povolený vstup do krajiny:


Cez 9 letísk (Atény, Solún, Heraklion, Korfu, Rodos, Kos, Chania, Mykonos, Santorini)

od pozemných hraníc krajiny cez vstupné brány do pevniny Promachonas a Nymphaio.


Od 23. apríla bude povolená modrá plavba, t. J. Plavba bez medzipristátia v prístavoch, a jachting s určitými obmedzeniami, rovnakými pre gréckych aj zahraničných občanov.


POVINNOSTI KAŽDÉHO NÁVŠTEVNÍKA V GRÉCKU


Pred príchodom:


  • Každý cestujúci musí vyplniť špeciálny PLF (formulár o lokalizácii cestujúcich) najneskôr do 23:59 dňa pred príchodom do Grécka.


  • Cestujúci sa musia pred odletom ubezpečiť, že majú so sebou nejaké potvrdenie o svojom zdravotnom stave. Alternatívy k tomu sú:


  • Výsledok negatívneho testu PCR z laboratória pre test vykonaný najviac 72 hodín pred odchodom


  • Osvedčenie o očkovaní od certifikovaného orgánu.


Všetky osvedčenia musia obsahovať dôležité informácie v angličtine a celé meno osoby sa musí zhodovať s menom  uvedeným v pase alebo inom cestovnom doklade.


Po príchode:


Cestujúcim prichádzajúcim do Grécka sú poskytované tieto služby:


  • Odber vzoriek RAPID antigénových testov pri vstupných bránach, výber jednotlivcov odobratých z cieleného systému odberu vzoriek na základe systému EVA použitého v lete 2020.


  • Povinná izolácia pre turistov, ktorí mali po teste na odber vzoriek pozitívny test na SARS-Cov-2. V takom prípade sú cestujúci a ich sprievod ubytovaní v karanténnych hoteloch a na potvrdenie počiatočnej diagnózy podstúpia ďalšie testy PCR.


  • Hostia zostanú v odľahlých hoteloch minimálne 10 dní a opäť podstúpia nové testy. Výdavky na ubytovanie v karanténnych hoteloch hradí grécky štát.


O aktuálnych podmienkach vstupu po 14.5.2021 Vás budeme včas informovať. 


Našu aktuálnu ponuku dovoleniek na ostrove KOS nájdete TU>>> a ponuku hotelov na ostrove RHODOS nájdete TU>>>

Newsletter

Odoberajte naše novinky