INFOLINKY  

    0948 /13 18 78

    037/ 65 75 888 - 444
   
    
Po-Pia:  09:00 - 18:00

    Soboty: ZATVORENÉ      
    

Časté otázky

Pred cestou na zájazd

Prečo cestovať?

Možno si poviete, že je to únavné, nákladné, musíte sa prispôsobovať novým zvykom a ľuďom. Kladiete si možno otázku, či to vôbec stojí za to, čo nám vôbec cestovanie prináša? Nezabúdajte na to, že spoločné zážitky zbližujú a to je významný dôvod prečo cestovať. Rodinné albumy plné fotografií z dovoleniek budú vždy aj po veľmi dlhej dobe príjemnou témou spoločných rozhovorov s Vašimi blízkymi. Začnete sa na „obyčajné“ veci pozerať inak. Obyčajne dovolenkujeme v krajinách, nám cenovo dostupnejším. Zistíte, že ľudia v inej krajine riešia úplne iné problémy, ako Slováci. Možno začnete vidieť svoje problémy inak a prestanú sa Vám zdať také závažné, verte nám začnete si vážiť čo máte. Určite sa aspoň raz porozprávajte s domorodcami. Získate odvahu a chuť žiť. Stretnete nových zaujímavých ľudí či dokonca priateľov z celého sveta. Získate viac pocitu šťastia a slobody, naučíte sa väčšej tolerancii a rešpektu. Každá krajina ma svoje zvyky, jednoducho žijú inak, možno sa aj inak obliekajú a stravujú. Tých menej skúsených to najskôr môže šokovať, ale časom sa naučíte prispôsobovať podmienkam a hlavne rešpektovať iné kultúry. Ochutnáte nové jedlá, stretnete nových zaujímavých ľudí, možno sa aj niečo nové naučíte, získate zážitky o ktoré Vás nikto nikdy nepripraví, zabudnete na každodennú rutinu, oddýchnete si a vyčistíte hlavu.

Akým spôsobom si môžem kúpiť zájazd?

Zájazd organizovaný CK HappyTravel.sk si môžete zakúpiť viacerými spôsobmi. Najjednoduchšie priamo on-line na našej stránke www.happytravel.sk, e-mailom na info@happytravel.sk, telefonicky 037/65 75 888 alebo priamo u nás na pobočke prípadne u ktoréhokoľvek nášho obchodného zástupcu v SR alebo ČR (všetky kontakty nájdete TU ). CK HappyTravel.sk Vám odporúča  informovať sa o všetkom
čo Vám nie je jasné alebo čo Vás zaujíma ešte pred samotnou kúpou zájazdu. Predídete tak zbytočným nedorozumeniam, ktoré môžu narušiť Vašu vysnívanú dovolenku.

Musím zaplatiť celú sumu naraz pri podpise zmluvy?

Platobné podmienky sa môžu počas sezóny meniť. Často však zaplatením celej sumy ihneď získate najvýhodnejšiu cenu. Je len na Vás, ktoré platobné podmienky si vyberiete:

1. Zaplatením 100% ceny pri objednaní zájazdu získavate najvyššiu možnú aktuálne platnú zľavu daného zájazdu.

2. Zaplatením zníženej zálohy minimálne 100 €/osoba pri objednaní zájazdu s doplatkom do 100% do 31.3.2018 získavate zľavu poníženú o -5%

3. Zaplatením minimálne 50% zálohy pri objednaní zájazdu a doplatku do 100% najneskôr mesiac pred odletom získavate zľavu poníženú o -7%

4. Zaplatením minimálne 30% zálohy priobjednaní zájazdu a doplatku do 100% najneskôr mesiac pred odletom získavate zľavu poníženú o -9%


Môžem robiť zmeny aj po zakúpení zájazdu?

Áno samozrejme. Upozorňujeme však, že tieto zmeny sú vždy spoplatnené, pokiaľ nie je uvedené inak. Bližšie informácie nájdete TU vo Všeobecných zmluvných podmienkach organizátora zájazdu. Na základe aktuálnych storno podmienok uvedených vo Všeobecných zmluvných a v prípade dostupnosti kapacít je možné takéto dodatočné zmeny vykonať na základe písomnej žiadosti u objednávateľa zájazdu.

GARANCIA VÝMENY ZÁJAZDU bez storno poplatku platí len pre objednávky do 31.1.2018. CK garantuje 1 možnosť výmeny zájazdu za akýkoľvek iný dostupný zájazd z ponuky zájazdov organizovaných CK HappyTravel.sk bez storno poplatkov v aktuálne platných cenách a to najneskôr 31 dní pred nástupom na zájazd.

Kedy dostanem pokyny k zájazdu?

Pokyny k dovolenke sa zasielajú e-mailom cca 7 – 10 dní pred odletom. V prípade, že zájazd objednáte ako last minute menej ako 7-10 dní pred odletom sú pokyny odoslané hneď po spracovaní všetkých potrebných náležitostí, ak nie je dohodnuté inak.

Kedy sa dozviem čas odletu?

Časy odletov ako aj všetky potrebné informácie sa dozviete v pokynoch na cestu, ktoré CK HappyTravel.sk posiela niekoľko dní pred odletom. Upozorňujeme, že časy odletov sa z nepredvídateľných okolností môžu zmeniť leteckou spoločnosťou, preto Vám odporúčame overiť si čas odletu aj keď ste už pokyny dostali. V prípade odletu z Bratislavy si môžete skontrolovať čas odletu priamo na stránke bratislavského letiska TU alebo telefonicky v CK HappyTravel.sk. Pred návratom z dovolenky sa čas odletu dozviete od svojho delegáta alebo z informačnej tabule (informačnej knihy) CK HappyTravel.sk vo Vašom hoteli.

Kedy mám prísť na letisko?

Dbajte aj na to, aby ste prišli na letisko v dostatočnom časovom predstihu. Po príchode na letisko sa choďte zaregistrovať priamo na príslušný check-in, ktorý sa otvára 2 hodiny pred plánovaným odletom (pri odlete do Dubaja 3 hodiny pred plánovaným odletom). Číslo check-inu (check-inov) nájdete podľa čísla Vášho letu na informačnej tabuli v odletovej hale letiska. Check-in sa zatvára striktne 40 minút pred plánovaným odletom (pri odlete do Dubaja 1 hodinu pred plánovaným odletom). Cestujúci, ktorý sa nedostaví k vybaveniu pred jeho ukončením, stráca nárok na prepravu aj refundáciu.

Môžem si zabezpečiť parkovanie pri letisku priamo pri kúpe zájazdu v CK HappyTravel.sk?

Áno môžete. Parkovanie za zvýhodnené ceny spolu s transferom na letisko zadarmo Vám vieme zabezpečiť priamo v CK HappyTravel.sk. V prípade skorého ranného letu Vám môžeme zabezpečiť aj hotel (v blízkosti letiska) spolu s transferom na letisko. Viac informácií získate TU.

Na čo nezabudnúť pred dovolenkou?

Dovolenka je Vašim zaslúženým oddychovým časom, a preto by ste mali dbať na to, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu a nepríjemnostiam. Ponúkame Vám niekoľko našich rád:
 1. Snažte sa, aby Váš dom či byt po Vašom odchode vyzeral ako obývaný
  (napr. zaistite, aby bola Vaša schránka pravidelne vyberaná).
 2. O Vašej dovolenke oboznámte  napr. Vášho suseda a poproste ho, aby pravidelne kontroloval Váš dom a uistil sa, či je všetko v poriadku.
 3. Vyneste smeti a vyprázdnite chladničku, jedlo by sa mohlo počas Vašej neprítomnosti pokaziť.
 4. Skontrolujte si platnosť Vašich cestovných dokladov. Ak cestujete na pas, vyhotovte si pre prípad straty alebo odcudzenia aspoň jednu jeho fotokópiu a to na strane, kde sú Vaše osobné údaje a fotografia.
 5. Nezabudnite na lieky. Ak neužívate špeciálne lieky, pribaľte si aspoň lieky proti bolesti či proti žalúdočným problémom.
 6. Nezabúdajte ani na vhodné poistenie. Vyhnete sa tak zbytočným finančným stratám, ktoré Vám môžu na dovolenke vzniknúť. CK HappyTravel.sk ponúka možnosť zakúpenia komplexného cestovného poistenia (KCP).
 7. Ak máte domáceho miláčika, nenechávajte ho bez dozoru. Počas Vašej dovolenky zaistite, aby bolo o neho postarané.
 8. Zaistite si odvoz na letisko a dbajte na to, aby ste prišli v dostatočnom časovom predstihu.
spät

Všeobecné otázky

Čo je to KCP?

KCP = komplexné cestovné poistenie. Ide o balíček služieb vytvorených pre účely cestovania. Produkt obsahuje široké spektrum poistného krytia a tým v maximálnej možnej miere zabezpečuje každého cestujúceho pred prípadnými následkami škôd počas cestovania aj samotnej dovolenky. Výška a rozsah krytia je iná v balíčku KCP KOMFORT a iná v KCP PLUS. Odporúčame venovať pozornosť týmto rozdielom, bližšie informácie nájdete TU.

Potrebujem KCP alebo na čo vlastne slúži?

Komplexné cestovné poistenie (KCP) je balíček služieb

vrátane poistenia storna
zájazdov CK HappyTravel.sk. ŽIadne poistenie nie je povinné, ale je naozaj vo Vašom vlastnom záujme chrániť sa pred dôsledkami nepredvídaných okolností a určite odporúčame si ho priobjednať k zájazdu. V ponuke na slovenskom trhu nájdete niekoľko možností, v CK HappyTravel.sk ponúkame 2 balíčky KCP, ktoré obsahujú:
 • poistenie storna,
 • poistenie pre prípad prerušenia cesty,
 • poistenie zmeškania dopravného prostriedku a oneskoreného návratu do vlasti,
 • poistenie batožiny,
 • poistenie pátrania a záchrany,
 • poistenie liečebných nákladov,
 • úrazové poistenie,
 • poistenie zodpovednosti za škodu a asistenčné služby
Výška a rozsah krytia je iná v balíčku KCP KOMFORT a iná v KCP PLUS.

Odporúčame venovať pozornosť týmto rozdielom ešte pred samotnou kúpou, bližšie informácie nájdete TU.

Aký je rozdiel medzi KCP KOMFORT a KCP PLUS?

Rozdiel medzi týmito dvoma balíčkami KCP je v rozsahu krytia v prípade poistnej udalosti, najmä čo sa v prípade stornovania zájazdu týka. Napr.: KCP PLUS má 0% spoluúčasťkryje aj následky chronických či už existujúcich ochorení, čo KCP KOMFORT nezahŕňa. Podrobný rozpis a výšku krytia nájdete TU.

Musím si kúpiť cestovné poistenie, ak mám európsky preukaz zdravotného poistenia?

Žiadna cesta do zahraničia by nemala byť podceňovaná ani z hľadiska poistenia. Cestovné poistenie k zájazdom chráni pred možným rizikom spojeným s náhlym ochorením alebo úrazom. Uzatvorením zmluvy o cestovnom poistení sa vyhnete prípadným komplikáciám, ktoré sú spojené s liečebnými nákladmi. Zároveň sa vyhnete mnohým starostiam a finančným problémom.

Čo je to First moment zľava?

First moment (FM) zľava, je výhodná zľava poskytovaná na zájazd zakúpený v dostatočnom časovom predstihu pred dovolenkou. Výška FM zliav závisí od času kúpy zájazdu, pričom platí pravidlo, čím skôr objednáte tým väčšiu zľavu získate. Znamená to, že najvyššia FM zľava je ihneď po spustení predaja letných zájazdov (november) a postupne sa viac či menej výrazne znižuje.

Prečo sa mi oplatí kupovať zájazd vo First momente?

Výhodou skorého nákupu dovolenky je hlavne široká ponuka hotelov, ktoré už v hlavnej sezóne nemusia mať voľné ubytovacie kapacity (počet, typ izby, termín...). Zároveň máte viac času na naozaj kvalitný výber (máte čas na čítanie recenzií, poradenie sa s rodinou či so známymi, zvažovanie a porovnávanie ponúk podľa viacerých kritérií, na čo pri kúpe na poslednú chvíľu už naozaj nezostáva veľa priestoru) a samotnú prípravu Vašej dovolenky (vybavenie dovolenky v práci, zabezpečenie starostlivosti o dom, byt, záhradu či psa počas Vašej neprítomnosti). V neposlednom rade ušetríte na cene zájazdu, hlavne ak plánujete dovolenkovať počas hlavnej letnej sezóny - cez prázdniny (júl-august).

Čo je to Last minute ponuka?

Tento pojem je často hlavne symbolom nízkej priam najnižšej ceny :-) Nie je to však celá pravda. Nie len že last minute nemusia byť tie najlepšie ceny, ale hlavne je s tým spojený nedostatok času na prípravu na cestu, zabezpečenie bytu, domu, domáceho zvieraťa, nákupov, vybavenie dovolenky, dokladov, nákup nových plaviek....na všetko čo pred cestou jednoducho musíte urobiť. Last minute je ponuka zájazdov s odchodom v čase blízkom času kúpy zájazdu. Jedinou výhodou kúpy zájazdu na tzv. „Last minute“ je zvýhodnená cena
(nie vždy je to tá najvýhodnejšia cena, za ktorú si môžete tento zájazd kúpiť, hlavne ak ide o termíny počas hlavnej sezóny alebo počas štátnych sviatkov), pričom platí presne opačné pravidlo ako pri „first moment“ zľavách – čím bližší je čas odchodu na zájazd, tým vyššia zľava. To často znamená, že tá super last minute cena, ktorá nás všetkých tak láka je naozaj len pár hodín pred odletom. Pri last minute zájazdoch už naozaj nie je priestor na dlhé zvažovanie, rezervácie sa poskytujú len na čas potrebný na formálne vybavenie náležitostí (zaslanie podpísanie zmluvy, realizovanie úhrady). Odporúčame preto vyskúšať len tým klientom, ktorých jediným kritériom je naozaj len cena zájazdu a je im jedno kam budú cestovať, v akom hoteli budú bývať a vedia si všetko potrebné pred cestou vybaviť vo veľmi krátkom čase, teda naozaj dobre zvládajú stres! Ak máte radi takýto adrenalín, idúci ruka v ruke s hľadaním a vybavovaním last minute dovoleniek, určite vyskúšajte. Ak nie ste až taká dobrodružná povaha? Neriskujte a nečakajte na to, čo zostane.

Ako mám správne postupovať pri výbere zájazdu? Pred samotným výberom zájazdu je dôležité zodpovedať si najskôr základné otázky typu:

 1. Koľko som ochotný investovať do tejto dovolenky?
 2. S kým plánujem cestovať (s rodinou, priateľmi alebo sám)?
 3. Kam by som rád vycestoval (lokalita, dĺžka letu, vízové povinnosti...)?
 4. Na ako dlho a kedy chcem alebo môžem vycestovať (koľko si môžete vyčerpať z dovolenky)?
 5. Do akého hotela (kategória, typ stravovania, vzdialenosť od pláže, vzdialenosť od centra, vzdialenosť od letiska, rozsah doplnkových služieb....)?
 6. Aký typ pláže preferujem?
 7. Mám iné špeciálne požiadavky?
Vždy zohľadnite pomer kvality poskytovaných služieb a ceny zájazdu.
Neodporúčame posudzovať len celkovú cenu bez ohľadu na rozsah a kvalitu služieb zahrnutých v cene. Treba brať do úvahy kategóriu hotela a jeho umiestnenie. Veľmi dôležité sú Vaše očakávania. Ak chcete prežiť pokojnú rodinnú dovolenku, nevyberajte si hotely v centre ale skôr na okraji letoviska. CK HappyTravel.sk ponúka vo first moment ponukách naozaj širokú škálu hotelov v rôznych destináciách. Výberu zájazdu venujte dostatočnú pozornosť a Vaša dovolenka s HappyTravel.sk bude určite nezabudnuteľná. V ponuke last minute nikto nevie, čo zostane.

Prečo je výhodnejšie cestovať mimo hlavnej sezóny?

Cestovaním v obdobiach mimo hlavnej sezóny môžete získať okrem väčšieho pokoja aj viac priestoru, nižšiu vyťaženosť personálu a lepšiu cenu zájazdu, ktorá býva výrazne nižšia ako počas hlavnej sezóny.

Máme nárok na extra zľavu, ak cestujeme v skupine?

V niektorých prípadoch poskytujeme zľavy pre skupinu. Každá požiadavka na cestovanie v skupine sa posudzuje individuálne a v dostatočnom časovom predstihu. Viac informácií získate priamo v CK HappyTravel.sk.

Musím prísť osobne na pobočku CK ak si chcem kúpiť zájazd?

Samozrejme nie, bežne celý proces vybavenia kúpy zájazdu prebieha cez telefón a internet. Nie je potrebná Vaša osobná návšteva v CK HappyTravel.sk. Ak Vám však vyhovuje takýto klasický spôsob, radi Vás v našej cestovnej kancelárii uvítame.

Kedy a ako môžem stornovať zájazd?

Právo na stornovanie zájazdu máte kedykoľvek a to bez udania dôvodu. Od zmluvy môžete odstúpiť písomným oznámením, ktoré je účinné dňom jeho doručenia do CK. Nezabudnite však, že pri storne zájazdu sa účtujú tzv. storno poplatky (0-100%). Viac informácií ku konkrétnym stornám priamo v CK HappyTravel.sk alebo vo všeobecných zmluvných podmienkach CK.

Aké sú storno poplatky pri zrušení zájazdu?

Výška zmluvnej pokuty (storno poplatok) je stanovená v závislosti od času odstúpenia od zmluvy. Všetky informácie ohľadom storno poplatkov sú uvedené vo všeobecných zmluvných podmienkach platných pre konkrétnu CK v aktuálnej sezóne. Pre viac informácií odporúčame kontaktovať CK HappyTravel.sk.

Čo sa stane s peniazmi, ktoré sme už za zájazd zaplatili v prípade zrušenia zájazdu?

Pri storne zájazdu sa účtujú tzv. storno poplatky (0-100%). Storno poplatky zostávajú v CK. Ak ste zaplatili do CK viac ako sú naúčtované storno poplatky, preplatok Vám bude od CK vrátený podľa tzv. Všeobecných zmluvných podmieok. V prípade, že ste poistený voči stornovaniu zájazdu, môžete si v príslušnej poisťovni (kde ste poistený) nárokovať na preplatenie aj týchto storno poplatkov. Ak máte dobré poistenie, napr. také ako ponúka CK HappyTravel.sk, môže Vám byť vyplatená poisťovňou aj celá suma zaplatených storno poplatkov.

Ako sa môžem chrániť pred storno poplatkami?

V prvom rade sa môžete chrániť tým, že si Vašu dovolenku dobre naplánujete. T.z.: vyberiete si správny termín, destináciu a zistíte si všetky potrebné informácie o hoteli či destinácii. Ak si správne vyberiete a na zájazd aj pôjdete, storno poplatky Vás nemusia trápiť. V prípade, neočakávaných zdravotných komplikácií alebo vážnych rodinných udalosti, pre ktoré nemôžete nastúpiť na zájazd alebo musíte prerušiť dovolenku, je jediným spôsobom ochrany pred storno poplatkami poistenie storna zájazdu. CK HappyTravel.sk ponúka možnosť zakúpenia komplexného cestovného poistenia (KCP), ktoré obsahuje aj poistenie storna. Viac informácií nájdete TU.

Môžem kúpiť zájazd aj na splátky?

Áno, môžete. Viac informácií priamo v CK HappyTravel.sk.

Aké výrobky a aké množstvo tovaru si môžem priniesť z dovolenky?

Všetky potrebné aktuálne informácie ohľadom dovozu a vývozu tovaru z krajín získate TU.

Kde nájdem krásne piesočné pláže vhodné aj pre malé deti?

Piesočných pláží je po celom svete naozaj veľa. Podľa našich skúseností Vám z blízkych destinácii odporúčame niekoľko zaujímavých letovísk. Pláže v tureckom Side ponúkajú okrem naozaj pozvoľného vstupu do mora aj aquaparky, ktoré sú takmer v každom hoteli v tejto oblasti. Krásne piesočné pláže si spoločne so svojimi deťmi určite užijete aj v Grécku napr. na gréckom ostrove Rhodos, napríklad v letovisku Faliraki, ktoré je okrem svojej rušnosti známe aj nádhernými plážami alebo na Kréte. Egyptské strediská Makadi Bay, Sahl Hasheesh a Hurghada, ponúkajú okrem prekrásnych pláží aj fascinujúci podmorský svet. Deti si určite prídu na svoje aj v Bulharsku vo vybudovanom stredisku Slnečné pobrežie, v ktorom nájdete okrem širokých pláží s naozaj pozvoľným vstupom do mora aj prírodné piesočné duny. V Spojených arabských emirátoch sú nádherné piesočnaté pláže. Cyprus je známy nádhernými plážami.   

Kde zažijem pravú rodinnú dovolenku? (aquaparky, animácie)

Destinácií vhodných pre rodinnú dovolenku je určite veľa. Z našich skúseností Vám môžeme odporučiť Turecko kde spolu s Vašimi deťmi zabavíte určite aj Vy. Takmer každý hotel má svoj vlastný aquapark a v niektorých hoteloch sa spolu s Vašimi deťmi zabavíte dokonca aj v lunaparku. Počas dňa sa o zábavu starajú skúsení animátori, vďaka ktorým si užijete popri oddychu aj množstvo zábavy.

Ktoré destinácie sú vhodné na šnorchlovanie?

Pre priaznivcov šnorchlovania existuje po celom svete mnoho exotických destinácií (Hawai, Bahamy, Puerto Rico a pod.), kde si prídete na svoje. Z bližších TOP destinácií vhodných na šnorchlobanie, časovo aj finančne dostupnejších, Vám CK HappyTravel.sk odporúča egyptské strediská Hurghada, Safaga či Makadi Bay. V plytkých lagúnach priezračne tyrkysového mora nájdete mnoho koralových útesov, ktoré skrývajú rozmanité druhy morských rýb či rastlín.

Čo je to fakultatívny výlet?

Fakultatívny výlet je výlet organizovaný v mieste dovolenkového pobytu. Výlety sú organizované miestnou cestovnou kanceláriou a zakúpiť si ich môžete priamo u delegáta. Ide prevažne o poznávacie, prípadne športovo–zážitkové výlety. Viac aktuálnych informácií získate priamo vmieste pobytu od delgata/delegátky. Slovenská CK ako taká nemá vplyv na rozsah či cenové ponyky výletov. Tie sú dané organizátormi výletov, ktorými sú zahraničné CK, vzhľadom na technické možností či obsadenosť.

Môžem si fakultatívne výlety objednať už pri kúpe zájazdu?

Fakultatívne výlety obyčajne nie je možné zakúpiť už aj vopred na Slovensku pri objednávaní zájazdu. Novinkou sú balíčky výletov, ktoré sú pri kúpe vopred vo zvýhodnených cenách. Všetky výlety, ich časy a presné termíny sa určujú tesne pred začiatkom sezóny a môžu sa priebežne z organizačných dôvodov meniť. Taktiež ceny v katalógu sú orientačné. Váš delegát Vám na prvej informačnej schôdzke ponúkne všetky aktuálne informácie o možnostiach fakultatívnych výletov, ktoré si môžete následne priamo u neho aj zakúpiť.

Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť v Bulharsku?

CK Happytravel.sk Vám v Bulharsku ponúka viacero fakultatívnych výletov. Navštívte spoločne s našimi delegátmi impozantné mesto Istanbul alebo si vychutnajte delfinárium či pirátsku plavbu. Zoznam všetkých fakultatívnych výletov a podrobnejšie informácie nájdete TU.

Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť v Turecku?

V Turecku Vám CK HappyTravel.sk ponúka širokú ponuku fakultatívnych výletov, pri ktorých si prídu na svoje ako deti, tak aj dospelí. Delfínia show, jeep safari, rafting či „Bavlnený hrad“ Pamukale a mnoho ďalších Vás zaručene nesklame. Vyberte si fakultatívny výlet podľa Vašich predstáv a obohaťte si Vašu dovolenku s CK HappyTravel.sk. Viac informácií o všetkých ponúkaných fakultatívnych výletoch nájdete TU.

Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť v Egypte?

CK HappyTravel.sk ponúka v Egypte množstvo fakultatívnych výletov. Môžete sa vyjašiť na štvorkolkách, obdivovať neskutočný podmorský svet alebo si vychutnávať čaro egyptskej histórie. Viac informácií o všetkých výletoch nájdete TU.

Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť na Rhodose?

Na ostrove Rodos si prostredníctvom fakultatívnych výletov môžete vychutnať napríklad čarovný okruh ostrovom (2 moria), navštíviť Údolie motýľov alebo sa nechať očariť nočným hlavným mestom Rodos. Všetky výlety a podrobnejšie informácie nájdete TU.  Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť na Kréte?


Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť na Sicílii?


Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť na Cypre?


Aké fakultatívne výlety môžem podniknúť v Dubaji?

V Dubaji máte možnosť podniknúť množstvo fakulatívnych výletov, ako napríklad návštevu najvyššej budovy sveta Burj Khalifa, Desert Safari, prehliadka celého mesta autobusom, vychutnať si delfíniu šou alebo nakupovať v najväčších obchodných centrách Dubai Mall a Mall of Emirates.

Budem mať možnosť nákupov počas dovolenky?

V každom stredisku nájdete čarovné uličky plné obchodíkov so suvenírmi. Rozsah a množstvo obchodíkov závisí aj od lokality (vzdialenosti od centra). Záleží tiež od toho čo hľadáte. Odporúčame Vám využiť možnosti fakultatívnych výletov, ktoré sú v niektorých destináciách zamerané práve na nákup suvenírov a špecifických komodít ako zlato, koža a iné. Nechajte sa uniesť romantickou atmosférou historických miest a nezabudnite kúpiť malú pozornosť pre Vašich najbližších. V Dubaji navštívte najväčšie nákupné centrum Dubai Mall s vyše 1 200 obchodmi.

Môžem si prostredníctvom Vašej CK rezervovať zájazd organizovaný inou CK?

Áno, bez problémov si môžete v CK HappyTravel.sk zarezervovať aj zájazd organizovaný inou CK v cenách rovnakých ako priamo u organizátora zájazdu, k čomu je každý touroperátor (CK) zmluvne viazaný.

Musím sa v zahraničí obávať nežiaduceho hmyzu?

V niektorých obdobiach a niektorých lokalitách sa môže vyskytnúť hmyz vo zvýšenom množstve. Aj napriek intenzívnym snahám personálu hotela sa môže stať, že sa hmyz vyskytne aj priamo v hoteli. CK HappyTravel.sk Vám preto odporúča pribaliť si aj ochranný prostriedok proti hmyzu.

Na koho sa mám obrátiť v prípade zdravotných problémov počas dovolenky v zahraničí?

Ak budete mať počas Vašej dovolenky zdravotné problémy, pomoc vyhľadajte u nášho delegáta CK HappyTravel.sk alebo požiadajte o pomoc priamo recepciu hotela. Za lekárske ošetrenie a lieky sa väčšinou platí v hotovosti. Ak ste poistený a chcete si nárokovať na uhradenie nákladov spojených so zdravotnými problémami, je nutné vyžiadať si lekársku správu a potvrdenie o zaplatení (originály). Bežne dostupné lieky je možné kúpiť v miestnych lekárňach. CK HappyTravel.sk upozorňuje, že niektoré lieky dovezené zo Slovenskej republiky nemusia byť účinné pri žalúdočných a zažívacích problémoch v zahraničí, preto je vhodné použiť miestne lieky.

Ako mám postupovať pri reklamácii zájazdu?

V prípade, že rozsah a kvalita poskytnutých služieb, ktoré ste si zakupoval v CK HappyTravel.sk  je objektívne na nižšej úrovni ako je zmluvne dohodnuté, vzniká Vám právo na reklamáciu. Ak ste nespokojný s poskytnutými službami, je potrebné aby ste si uplatnili právo na odstránenie nedostatkov ihneď priamo na mieste, sám alebo prostredníctvom zástupcu CK, aby mohla byť náprava zjednaná okamžite. Ste povinný poskytnúť v tejto veci maximálnu súčinnosť. V prípade, ak nie je možné okamžite zjednať nápravu, ste povinný spísať o tom záznam s popisom nedostatkov, kde sa písomne vyjadrí aj zástupca CK. Nezabudnite, že tento písomný záznam nie je samotnou reklamáciou a slúži iba na potvrdenie pravdivosti Vašich tvrdení, takže si ho starostlivo uschovajte.  Vaše reklamačné nároky si môžete uplatniť aj po zájazde a to písomne u organizátora zájazdu (napr. poštou na adresu: CK HappyTravel.sk, Štúrova 33, 949 01 Nitra alebo aj e-mailom na adrese info@happytravel.sk ), najneskôr však do 3 mesiacov od skončenia zájazdu. K reklamácii je potrebné priložiť aj spísaný písomný záznam. Na reklamácie podané v súlade s uvedenými podmienkami je CK ako organizátor zájazdu povinná odpovedať písomnou formou, a to najneskôr do 30 dní od prijatia reklamácie. V prípade, že CK organizátor zájazdu nezodpovie na reklamáciu v zákonom stanovenej lehote 30 dní, máte právo obrátiť sa na príslušné orgány.

Informácia o alternatívnom riešení sporov

Dovoľujeme si informovať klientov cestovnej kancelárie HappyTravel.sk, že začiatkom roka 2016 nadobudol účinnosť zákon č. 391/2015 Z.z. o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov. V zmysle tohto zákona má spotrebiteľ právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu subjektu alternatívneho riešenia sporov (ďalej len ARS) pri splnení nasledovných podmienok: Nakupujúci má právo požiadať predávajúceho o nápravu v prípade, ak má pocit, že predávajúci porušil jeho práva alebo nevybavil reklamáciu k spokojnosti spotrebiteľa. Ak predávajúci na jeho žiadosť o nápravu porušenia jeho spotrebiteľských práv odpovedal zamietavo, prípadne na jeho žiadosť neodpovedal viac ako 30 dní Podľa §3 zákona 391/2015 Z. z. sú ARS subjektmi orgány a oprávnené právnické osoby, medzi ktorými má spotrebiteľ právo voľby. Zoznam subjektov alternatívneho riešenia sporov je možné nájsť na stránke Ministerstva hospodárstva SR http://www.mhsr.sk/  Na  stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi sú zverejnené aj ďalšie dôležité informácie o alternatívnom riešení sporov pre spotrebiteľov. Návrh môže spotrebiteľ podať spôsobom určeným podľa §12 zákona č. 391/2015 Z.z. za pomoci k tomu určenej platformy https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage alebo formulára, ktorého vzor tvorí prílohu č. 1 citovaného zákona. Subjekt ARS môže od spotrebiteľa požadovať úhradu poplatku za začatie ARS, maximálne však do výšky 5 EUR s DPH. Ak sú na ARS príslušné viaceré subjekty, právo voľby, ktorému z nich podá návrh, má spotrebiteľ. Okrem ARS má spotrebiteľ právo obrátiť sa na vecne a miestne príslušný všeobecný alebo rozhodcovský súd.

Môžem na dovolenke fotografovať a filmovať čokoľvek chcem?

Fotografovať a filmovať môžete všade, kde to nie je zakázané alebo označené príslušnou značkou. Prísne zakázané je fotografovanie vojenských objektov. Vo väčšine múzeí je fotografovanie a filmovanie extra spoplatnené a fotiť môžete len bez blesku. Zakázané môže byť aj fotenie vo vnútri kostolov. Riaďte sa pokynmi delegáta, informačnými tabuľami a značkami a predídete tak zbytočným nepríjemnostiam.

Cestovné doklady

Môžem cestovať na občiansky preukaz?

Každý občan SR je povinný pri ceste do zahraničia mať platný cestovný doklad. Občania Slovenskej republiky môžu s občianskym preukazom vydaným formou ID karty cestovať na územie členských štátov Európskej únie. Do krajín mimo Európskej únie je potrebné cestovať s cestovným pasom, ktorého platnosť by nemala byť menej ako 6 mesiacov pred plánovaným návratom z dovolenky. Aj deti do 15 rokov musia cestovať so svojím vlastným cestovným pasom. Pri deťoch mladších ako 6 rokov sa cestovný pas vydáva s platnosťou na 2 roky a platí pre nich taká istá povinnosť, t.j. musí byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Pokiaľ pri checki-ine zistíte, že Váš pas stratil platnosť, tak už nemáte umožnený odlet a prichádzate o zaplatenú dovolenku i letenku. Viac aktuálnych informácií nájdete TU. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.). Tieto úrady ako jediné môžu poskytnúť záväznú a úplnú informáciu. Cestujúci sú povinní si akékoľvek vízové formality zaistiť ešte pred vycestovaním. Upozorňujeme na to, že CK HappyTravel.sk nenesie zodpovednosť za prípadné problémy s neudelením víz.

Môžem cestovať do Bulharska na občiansky preukaz?

Áno. Ak ste občanom SR a cestujete z krajiny EU lietadlom, stačí Vám ako cestovný doklad občiansky preukaz vo forme ID karty. (Staré občianske preukazy nie sú akceptované). Ak cestujete autobusom/autom a prechádzate cez štáty mimo EU je nevyhnutné, aby ste mali so sebou cestovný pas.

Môžem cestovať na Rhodos na občiansky preukaz?

Áno, ak ste občanom SR. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.).

Musím cestovať do Turecka na pas?

Áno, ak ste občanom SR. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.). Platnosť pasu treba mať aspoň 150 dní po návrate (5 mesiacov) 

Musím cestovať do Egypta na pas?

Áno, ak ste občanom SR. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.). Platnosť pasu treba mať aspoň 6 mesiacov po návrate.

Musím cestovať do Dubaja na pas?

Áno, ak ste občanom SR. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.). Držitelom cestovného pasu Slovenskej republiky je pri vstupe do krajiny udelené bezplatné vízum do cestovného pasu oprávňujúce k pobytu na 30 dní.  

Potrebuje pas aj moje dieťa?
  Áno, potrebuje. Každé dieťa, ktoré ešte nemá občiansky preukaz musí mať svoj vlastný cestovný doklad vo forme pasu. Pri cestovaní do krajín mimo EÚ je potrebný pas pre všetkých občanov bez ohľadu veku.

Dokedy musím mať platný pas?

Pri každej ceste do zahraničia treba dbať na to, aby mal Váš pas potrebnú dĺžku platnosti. Do niektorých krajín občan SR nepotrebuje víza, no spravidla sa vyžaduje, aby bol cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného ukončenia pobytu. Aj deti do 15 rokov musia cestovať so svojím vlastným cestovným pasom. Pri deťoch mladších ako 6 rokov sa cestovný pas vydáva s platnosťou na 2 roky a platí pre nich taká istá povinnosť, t.j. musí byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Pokiaľ pri checki-ine zistíte, že Váš pas stratil platnosť, tak už nemáte umožnený odlet a prichádzate o zaplatenú dovolenku i letenku. Dôležité je dbať aj na správnosť priezviska (hlavne zmena priezviska ženy po svadbe), ktoré je potrebné mať rovnaké ako aj na letenke tak aj na cestovnom doklade (OP, pas). Taktiež priezvisko cestujúces nahlásené v CK musí byť zhodné s priezviskom na cestovnom doklade. Ak by došlo k tomu, žeby boli priezviska rôzne, tak sa stráca nárok na odlet. V prípade, že žena odchádza na dovolenku ihneď po svadbe a nemá ešte vybavený OP/pas na nové priezvisko treba v CK/pri kúpe letenky nahlásiť svoje dievčenské priezvisko. Viac aktuálnych informácií nájdete TU. Viac informácií nájdete TU.

Dokedy musím mať platný občiansky preukaz?

Pri cestovaní na občiansky preukaz nie je stanovená lehota platnosti občianskeho preukazu (napr. ako to je v prípade platnosti pasu). Viac informácií nájdete TU.

Potrebujem na dovolenku do Turecka víza?

Nie, ak ste občanom SR. Vízová povinnosť pre občanov SR cestujúcich do Turecka bola zrušená. Viac aktuálnych informácií nájdete TU. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.)

Potrebujem na dovolenku do Egypta víza?

Áno, ak ste občanom SR. Pri vstupe do Egypta majú občania SR vízovú povinnosť . Víza do Egypta Vám môže zabezpečiť priamo aj CK HappyTravel.sk (viac info získate na info@happytravel.sk) alebo si ho zabezpečíte sami priamo na letisku ihneď po prílete. Viac aktuálnych informácií nájdete TU. Platnosť cestovného pasu musí byť dlhšia minimálne o tri mesiace po ukončení platnosti udeleného víza. Občania ostatných štátov sú povinní preveriť si podmienky vstupu do krajiny na príslušnej ambasáde štátu, kam budú cestovať, prípadne štátu, na ktorého územie v rámci dopravy vstúpia (prejazd krajinami pri autobusovej doprave, prestupy pri leteckej doprave, atď.)  

Potrebujem na dovolenku do Dubaja víza?

Držitelom cestovného pasu Slovenskej republiky je pri vstupe do krajiny udelené bezplatné vízum do cestovného pasu oprávňujúce k pobytu na 30 dní.

Môže cestovať dieťa do zahraničia iba so starými rodičmi alebo inými príbuznými či známymi?

Áno, dieťa môže vycestovať do zahraničia aj s inými osobami ako sú jeho rodičia, či zákonní zástupcovia, ak má platný cestovný doklad. Odporúčame Vám zaobstarať si písomný súhlas rodičov (zákonného zástupcu). Bližšie informácie ako forma písomného súhlasu, potreba notársky overeného podpisu rodiča, jazyk v ktorom musí byť súhlas napísaný a iné, si zistíte na príslušnom zastupiteľskom úrade krajiny, kam plánuje Vaše dieťa vycestovať. Formulár nájdete aj na našej stránke v časti informácie TU.

Čo mám robiť, ak počas dovolenky stratím cestovný doklad?

Strata dokladov je určite nepríjemná záležitosť. Netreba však podľahnúť panike. V prvom rade sa obráťte na Vášho delegáta, ktorý môže byť veľmi nápomocný pri vybavovaní všetkých náležitostí. Je nevyhnutné kontaktovať veľvyslanectvo SR v danej krajine. Pred samotným kontaktovaním veľvyslanectva SR v krajine odporúčame kontaktovať najbližší policajný útvar v mieste pobytu. Je potrebné nahlásiť stratu alebo krádež cestovného dokladu a vyžiadať si o tom písomné potvrdenie, ktoré je potrebné pri vystavení náhradného cestovného dokladu. (Nikdy nepodpisujte žiadne doklady ak sú napísané v inom jazyku a nerozumiete ich textu). Zoznam všetkých zastupiteľstiev nájdete TU. Stratu alebo krádež je potrebné nahlásiť aj Vašej poisťovni. Dôvodom je dodatočné finančné krytie Vašich finančných nákladov, vzniknutých pri strate či krádeži.

Musím sa pred cestou nechať zaočkovať?

Záleží od toho kam cestujete. CK HappyTravel.sk Vám v prípade návštevy exotických krajín odporúča kontaktovať niektoré z oddelení pre cudzokrajné choroby. Niektoré krajiny vyžadujú očkovací preukaz a potvrdenie o konkrétnom očkovaní. Do destinácií Turecko, Bulharsko, Rhodos a Egypt nie je potrebné žiadne očkovanie. Aktuálne informácie ohľadom očkovania získate TU.
 • Fakultná nemocnica Bratislava, Oddelenie pre cudzokrajné choroby, tel. 02/52 925 688, 52 962 73
 • Fakultná nemocnica Košice, Ambulancia pre cudzokrajné choroby, tel. 055/6152204
 • Fakultná nemocnica Martin, Oddelenie pre cudzokrajné choroby, tel. 043/4203522
spät

Letecká preprava

Čo je to charterový let?

Charterový let je nepravidelný letecký spoj (spiatočná letenka v ekonomickej triede), ktorý je zabezpečený cestovnou kanceláriou za účelom prepravy cestujúcich do dovolenkovej destinácie. Pre Slovensko zabezpečuje prepravu väčšinou česká letecká spoločnosť Travel service, a.s., no preprava môže byť prevádzkovaná aj inou leteckou spoločnosťou.  

Čo je to pravidelná linka?

Pravidelná linka je pravidelný letecký spoj ( v ekonomickej alebo bussines triede), ktorý je zabezpečený leteckou spoločnoťou Fly Dubai.

Môžem si sám vybrať miesto v lietadle?

Rozdeľovanie sedadiel v lietadle je zásadne v kompetencii leteckej spoločnosti a CK HappyTravel.sk ho nemôže ovplyvniť. Ak chcete v lietadle sedieť vedľa svojich rodinných príslušníkov či priateľov, absolvujte odbavenie čo najskôr, v rovnakom čase a cestovné doklady odovzdajte úradníkovi na check-ine naraz. Čím neskôr sa dostavíte na odbavenie, tým je menšia šanca, že budete usadení podľa Vašich predstáv. Pokiaľ chcete mať garantované konkrétne miesto v lietadle je možné požiadať o tzv. „miestenku“. Táto služba je extra spoplatnená a je možné o ňu požiadať iba v dostatočnom časovom predstihu (aspoň niekoľko týždňov pred odletom).

Môžem cestovať aj keď som tehotná?

Áno, môžete cestovať lietadlom aj počas tehotenstva a to do 34. týždňa tehotenstva (pri viacpočetnom tehotenstve do 28. týždňa). Pokiaľ nemáte žiadne zdravotné problémy, stačí Vám predložiť lekárske potvrdenie na predpísanom formulári. Každý letecký prepravca môže mať odlišné podmienky prepravy tehotných žien. Z tohto dôvodu CK HappyTravel.sk upozorňuje, že je zodpovednosťou každého zákazníka si preveriť podmienky leteckej prepravy.

Čo je to „FIT to FLY“ formulár a kto ho musí mať vyplnený?

„FIT to FLY“ je formulár, ktorý je potrebné doložiť v prípade, že máte určité zdravotné problémy alebo z toho vyplývajúce špeciálne požiadavky na servis priamo na letisku či v lietadle. Na formulári sú uvedené prípady, kedy je nutné mať tento doklad potvrdený odborným lekárom. Formulár na stiahnutie nájdete TU.

Som ZŤP. Pomôže mi niekto pri nastupovaní do lietadla?

Áno, letecká spoločnosť v spolupráci s letiskom zabezpečuje extra servis a pomoc na samotnom letisku aj priamo v lietadle. Je potrebné požiadať o ňu písomne a to minimálne niekoľko dní pred odletom. K žiadosti je potrebné doložiť vyplnený „FIT to FLY“ formulár.

Som ZŤP. Môžem si so sebou do lietadla zobrať svoj vozík ?

Áno. Túto požiadavku je však potrebné oznámiť CK HappyTravel.sk v dostatočnom časovom predstihu. Do leteckej poločnosti musí CK nahásiť či potrebujete asistenčné služby, priamo na letisku Vám môže byť pridelený asistent, ktorý Vás bezplatne bude sprevádzať až k lietadlu. Invalidný vozík bude následne umiestnený do podpalubia lietadla a asistent (asistenti) Vám pomôže so samotným nástupom a usadením v lietadle.

Koľko batožiny si môžem zobrať do lietadla?

Pri leteckých zájazdoch organizovaných CK HappyTravel.sk má každý klient (s výnimkou detí do 2 rokov bez nároku na samostatné sedadlo v lietadle) nárok na bezplatnú prepravu

1 kusu príručnej batožiny a 1 kusu tzv. „zapísanej“ batožiny (umiestnená v podpalubí lietadla). Hmotnosť a rozmery príručnej batožiny, ktorú si môžete zobrať so sebou do kabíny lietadla, je obmedzená a určená prepravcom.  Z bezpečnostných dôvodov príručná batožina nesmie obsahovať predmety, ktoré možno klasifikovať ako nebezpečné (napr. pilník, skladací nožík, a pod.). Príručná batožina musí byť označená na check-ine. Predpísaný hmotnostný limit  „zapísanej batožiny“ je taktiež udávaný leteckou spoločnosťou.  Pri nadváhe nad predpísanú hranicu má prepravca právo účtovať si ním stanovený poplatok. V prípade spolucestujúcej rodiny je možné zbaliť sa do jedného kufra/ cestovnej tašky, je však nevyhnutné akceptovať maximálnu váhu a rozmery jednej batožiny. Konkrétne informácia ohľadom batožiny Vám budú upresnené v písomných pokynoch cca 7- 10 dní pred odletom. Do príručnej batožiny môžu byť umiestnené tekutiny/spreje/gély/pasty ... len v objeme do 100 ml alebo 100 gramov, uzatvorené v plastovom ZIPP vrecku s max. kapacitou 1liter.

Na koho sa mám na letisku obrátiť v prípade straty alebo poškodenia batožiny?

Za stratu a poškodenie batožiny počas leteckej prepravy plne zodpovedá letecká spoločnosť. V takomto prípade treba stratu alebo poškodenie batožiny nahlásiť ihneď priamo na letisku v tranzitnej hale v reklamačnom oddelení a spísať protokol (P. I. R.), ktorý je nevyhnutný pri uplatňovaní si nároku na odškodnenie od leteckej spoločnosti a poisťovne (pokiaľ ste poistený).

Môžem prevážať športové či hudobné náčinie? (napr.: surf, bicykel, golfovú tašku, gitaru...)

Áno, môžete. Jedná sa však o nadrozmernú batožinu. Letecká spoločnosť Travel Service umožňuje vziať si hudobný nástroj aj na palubu, avšak namiesto príručnej batožiny ( max. 8kg a rozmery 90x35x20 vrátane obalu). Prevoz tohto typu batožiny je potrebné nahlásiť CK HappyTravel.sk vopred. Letecký prepravca si vyhradzuje právo účtovať si ním stanovený poplatok, ktorý musíte uhradiť na check –ine. S Fly Dubai si zadarmo môžete prepraviť detský kočík alebo golfové palice, avšak ich váha sa prípočítava do celkovej hmotnosti batožiny.

Môžem si do lietadla zobrať detský kočík?

Áno. Detský kočík si môžete zobrať až k lietadlu, kde Vám ho personál pomôže naložiť do podpalubia lietadla. Preprava detského kočíka je bezplatná a jeho váha sa nezapočítava do celkovej hmotnosti batožiny, pokiaľ nie je prepravcom určené inak. Musí však byť nahlásený už na check – ine. Riaďte sa pokynmi personálu letiska.

Môžem prevážať lietadlom aj svojho psa alebo mačku?

Áno. Živé zvieratá je možné prepravovať na palube lietadla len po súhlase dopravcu, podľa stanovených podmienok. Preprava zvierat je spoplatnená služba, pričom výšku určuje samotný prepravca podľa platného cenníka. Radi by sme Vás upozornili, že je potrebné vopred sa informovať, či hotel v ktorom budete ubytovaní poskytuje možnosť vziať si so sebou aj Vášho domáceho miláčika.

Čo v prípade, že moja batožina váži viac ako je povolený limit?

Pri nadváhe má prepravca právo účtovať ním stanovený poplatok. Cenník leteckej spoločnosti Travel service a.s. (nad hranicu 15 kg bezplatne prepravovanej hmotnosti  batožiny) nájdete TU. S Fly Dubai (nad hranicu bezplatne prepravovanej hmotnosti barožiny 20 kg) viac info v CK. Buď znížite hmotnosť svojej batožiny alebo zaplatíte za nadváhu.

Ako dlho trvá let z Bratislavy do egyptskej Hurghady?

Let z Bratislavy do Hurghady trvá približne 3 hod. 50 min.

Ako dlho trvá let z Bratislavy do tureckej Antalye?

Let z Bratislavy do Antalye trvá približne 2 hod. 30 min.

Ako dlho trvá let z Bratislavy na grécky Rhodos?

Let z Bratislavy na Rhodos trvá približne 2 hod. 30 min.

Ako dlho trvá let z Bratislavy do bulharského Bourgasu?

Let z Bratislavy do Bourgasu trvá približne 1 hod. 30 min.  

Ako dlho trvá let z Bratislavy do Dubaja?

Let z Bratislavy do Dubaja trvá približne 5 hod. 30 min. Let z Dubaja do Bratislavy trvá približne 6 hod.

Budem mať počas letu k dispozícii nejaké občerstvenie?

Počas letu je na palube podávané občerstvenie v rozsahu aktuálnej ponuky leteckej spoločnosti. Pri letocch do 2 hodín s leteckou spoločnosťou Travel Service je podávané občerstvenie vo forme studeného a teplého nápoja. Pri letoch nad 2 hodiny je to okrem nápojov aj studené občerstvenie vo forme bagety.K dispozícii sú aj ďalšie extra spoplatnené služby v rozsahu cenách stanovených leteckou spoločnosťou. spät Pokiaľ zamestanci letiska spozorujú pasiažerov pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, takémuto cestujúcemu nie je umožnený odlet a nemá nárok na vrátenie ceny letenky.

Po prílete do destinácie

Kto ma bude čakať na letisku po prílete do destinácie?

Ak ste si zakúpili zájazd s CK HappyTravel.sk, po prílete Vás bude čakať pred príletovou halou náš zástupca (zástupcovia), ktorý Vás bude inštruovať o ďalšom postupe. V závislosti od veľkosti letiska a počtu cestujúcich sa označenia zástupcov CK HappyTravel.sk môžu líšiť: zástupca-delegát môže držať tabuľku s logom CK HappyTravel.sk alebo sa v letiskovej hale môže nachádzať aj stánok s logom CK. V prípade privátnych transferov v Dubaji drží zástupca tabuľku priamo s Vašim menom.

Ako sa po prílete do zahraničia dostanem do hotela?

Ak máte zakúpený zájazd s CK HappyTravel.sk, po prílete sú transfery do jednotlivých letovísk zabezpečené klimatizovanými autobusmi a sú organizované našimi zahraničnými partnerskými kanceláriami a delegátmi. Pre menšie skupiny môžu byť pristavené aj minibusy alebo taxíky. V Dubaji Vás bude na letisku čakať zástupca z Vaším menom, ktorý Vás zavezie priamo do hotela.

Zabezpečuje CK HappyTravel aj privátny transfer z letiska do hotela?

Áno, o túto službu je však potrebné požiadať v dostatočnom časovom predstihu. Služba je extra spoplatnená.

Ako dlho trvá transfer z letiska do hotela v Turecku?

 • Transfer z letiska v Antalyi do Beleku: cca 30 min. (30 km)
 • Transfer z letiska v Antalyi do Side: cca 1 hod. (70 km)
 • Transfer z letiska v Antalyi do Kemeru: cca 1 hod. (60 km)
 • Transfer z letiska v Antalyi do Alanye: cca 2 – 3 hod. (130 km)
Časy sú orientačné, ich realizácia závisí od viacerých faktorov (stav infraštruktúry, stav cestnej premávky...)

Ako dlho trvá transfer z letiska do hotela v Egypte?

 • Transfer z letiska v Hurghade do Sahl Hasheesh: cca 30 min (25 km)
 • Transfer z letiska v Hurghade do Makadi Bay: cca 30 min (25 km)
 • Transfer z letiska v Hurghade do Safagy: cca 45 min (45 km)
Časy sú orientačné, ich realizácia závisí od viacerých faktorov (stav infraštruktúry, stav cestnej premávky...)

Ako dlho trvá transfer z letiska do hotela v Bulharsku?

 • Transfer z letiska v Bourgase do Nessebaru: cca 25 min (25 km)
 • Transfer z letiska v Bourgase na Slnečné pobrežie: cca 35 min (30 km)
Časy sú orientačné, ich realizácia závisí od viacerých faktorov (stav infraštruktúry, stav cestnej premávky...)  

Ako dlho trvá transfer z letiska do hotela v Dubaji?

 • Transfer z letiska v Dubaji do hotelov: cca 30 min. (35 km)
Časy sú orientačné, ich realizácia závisí od viacerých faktorov (stav infraštruktúry, stav cestnej premávky...) spät

Ubytovanie

Môžem sa ubytovať hneď po príchode do hotela?

Záleží na tom, v akom čase prídete do hotela. Ubytovanie v deň príchodu je obvykle možné najskôr o 14:00 hod. Podľa medzinárodných hotelových štandardov majú hostia povinnosť v posledný deň čerpania ubytovacích služieb opustiť izby do 12:00 hod., aby ich bolo možné pripraviť pre ďalších klientov. Príchod do miesta dovolenky v skorých ranných hodinách neoprávňujú k využívaniu izieb nad stanovený čas bez osobitných hotelových príplatkov. CK HappyTravel.sk Vám však vďaka nadštandardným vzťahom ponúka vo vybraných hoteloch možnosť skorého ubytovania tzv. „early check –in“ zdarma, v závislosti od obsadenosti hotela.

Budem ubytovaný v rovnakej izbe ako vidím na obrázku v katalógu?

Katalógové fotografie izieb ubytovacích zariadení považujte prosím za ilustračné , nakoľko každé zariadenie má niekoľko typov izieb, ktoré sa môžu líšiť lokalizáciou, veľkosťou, vybavením, resp. dizajnom. Odporúčame, prezrieť si celkovú dostupnú fotogalériu uverejnenú na stránkach CK HappyTravel.sk a samotných hotelov.

Môžem si po príchode do hotela vybrať izbu akú chcem? (napr. poschodie)

Prideľovanie izieb určuje vždy recepcia alebo manažment daného hotela. Špeciálne, individuálne Vami vyslovené priania a požiadavky ohľadom ubytovania alebo poskytovaných služieb ktoré nie sú za poplatok, sa vždy snažíme splniť, nemôžeme ich však garantovať ani záväzne potvrdiť. Pri kúpe zájazdu môžete napríklad požadovať ubytovanie s výhľadom na more alebo ubytovanie v izbách vedľa seba. Táto požiadavka je vopred nahlasovaná danému ubytovaciemu zariadeniu. V niektorých krajinách môže pri vybavovaní tohto typu požiadaviek pomôcť tzv. bakšiš (všimné).

Musím dávať za každú službu tzv. bakšiš (všimné)?

Nie, nemusíte. V niektorých krajinách je to ale zvykom. Navyše Vám bakšiš môže pomôcť napr. pri požiadavke skoršieho ubytovania a pod..

Môže nastať nejaká zmena oproti popisu hotela, v ktorom budem ubytovaný?

Áno, môžu nastať zmeny okolia alebo aj zmeny v rozsahu doplnkových služieb v hoteli. CK HappyTravel.sk nemá možnosť ovplyvniť stavebnú činnosť, ktorá prebieha v hoteli alebo jeho okolí. Samozrejme nie je v kompetencii CK HappyTravel.sk ovplyvniť zmeny rozsahu doplnkových služieb. Pokiaľ sú CK HappyTravel.sk známe nejaké zmeny, našich klientov o nich informujeme v dostatočnom predstihu.  

Budem si môcť bezpečne odložiť svoje šperky alebo iné cennosti v hoteli?

V prvom rade Vám CK HappyTravel.sk neodporúča brať si so sebou na dovolenku drahé šperky a iné cennosti. Ak sa však rozhodnete si vziať drahé šperky, odporúčame si ich spolu so všetkými cennosťami, dokladmi, peniazmi, šekmi a platobnými kartami uložiť do hotelového trezoru alebo do trezoru priamo na izbe (ak hotel poskytuje takúto službu). Určite sa nezabudnite informovať vopred, či hotel má takéto vybavenie k dispozícii. . CK HappyTravel.sk nenesie zodpovednosť za stratu cenných vecí ponechaných v izbe.

Je rozdiel medzi 3* hotelmi na Slovensku, v Turecku, Bulharsku, Egypte či na Rhodose?

Vzhľadom na to, že v jednotlivých krajinách sú rôzne kritéria a rôzne označenia kvality ubytovacích zariadení sa naozaj často stáva, že ubytovacie zariadenia tej istej kategórie a triedy sa kvalitou a úrovňou svojich služieb môžu viac či menej líšiť. CK HappyTravel.sk preto odporúča pred samotnou cestou čítať referencie a dostatočne sa informovať o konkrétnom ubytovacom zariadení.

Kto je to delegát a čo je jeho úlohou?

Delegát je zástupcom CK v zahraničí a jeho úlohu je poskytovať informácie a byť nápomocný pri riešení nepredvídaných situácii. Nerozhoduje a nemá vplyv na stravu, animácie, spôsob ubytovávania a transfery, ale môže byť nápomocný pri tlmočení požiadaviek klientov. Naši skúsení slovensky alebo česky hovoriaci delegáti sú Vám k dispozícii po telefóne 24 hod. denne / 7 dní v týždni a osobne v časoch vyhradených na informačné schôdzky. Vzhľadom na to, že delegáti majú na starosti viac hotelov, odporúčame využívať na riešenie možných záležitostí predovšetkým denné časy, a to najmä pravidelné schôdzky (časy v jednotlivých hoteloch sú uvedené v informačnej knihe alebo na tabuli CK HappyTravel.sk v priestoroch hotela na to určených). Na informačných schôdzkach poskytujú delegáti rady, odporúčania a informácie o danom hoteli, lokalite a o možnostiach fakultatívnych výletov, ktorých sa môžete zúčastniť počas Vášho pobytu.

Bude delegát bývať priamo v našom hoteli?

Vo väčšine prípadov nie sú delegáti ubytovaní priamo v hoteli, ale majú zabezpečené vlastné ubytovanie. CK HappyTravel.sk upozorňuje, že delegát nemôže byť s Vami vo fyzickom kontakte 24 hodín denne. Pre operatívne riešenie svojich požiadaviek však odporúčame pred samotným kontaktovaním delegáta využívať aj služby recepcie (v hoteloch).

Aká je to štandardná izba?

Za štandardnú izbu sa považuje izba, ktorá má základné vybavenie podľa zaužívaných štandardov. Popis štandardov sa líši v závislosti od krajiny. Popis vybavenia izieb nájdete v každom popise zájazdu na stránke CK HappyTravel.sk.

Aká je to rodinná izba?

V každej krajine a v každom hoteli je rodinná izba chápaná inak. Preto je dôležité ešte pred kúpou zájazdu informovať sa o konkrétnom vybavení a veľkosti danej izby. V závislosti od hotela, sa môže jednať o 1 miestnosť napr. rozmerovo väčšiu ako štandardná izba alebo 2 miestnosti čiastočne alebo úplne oddelené, so spoločnou kúpeľňou.

Aká je to mezonetová izba (mezonet)?

Mezonetová izba je typ izby s dvoma poschodiami, ktoré sú prepojené schodiskom. Izbu tvorí otvorený priestor, kde sa jedna spálňa nachádza na poschodí a v prízemnej časti môže byť spálňa súčasťou obývacej miestnosti, ktorá nemusí byť oddelená dverami.

Čo je to suita?

Vybrané hotely (obyčajne vyšších kategórií) ponúkajú možnosť komfortnejšieho a priestrannejšieho ubytovania, tzv. suity. Tým sa môžu prisudzovať rôzne ďalšie prívlastky na základe ich veľkosti, interiéru, umiestnenia, služieb a pod. (junior suita, rodinná suita, vila suita, suita s priamym vstupom do bazéna atď.). Preto je dôležité ešte pred kúpou zájazdu informovať sa o konkrétnom vybavení a veľkosti daného typu ubytovania.

Aké sú to bungalov izby?

Bungalov izby sú izby hotelového typu umiestnené v bungalovoch, čiže samostatných ubytovacích objektoch. Služby (stravovanie a pod.) sú zabezpečované v centrálnej budove, resp. v hoteli.

Čo je to tzv. „ECO“ izba?

„ECO“ izby = ekonomické izby. Sú to izby, ktorých cena je zvýhodnená oproti štandardným izbám z rôznych dôvodov, ako je napr.: veľkosť izby, menej výhodná poloha izby, nižšia kvalita zariadenia ako je v štandardných izbách (starší nábytok), izba môže byť bez okna, klimatizácie, či iné. Vždy to závisí od konkrétneho hotela a odporúčame pri výbere takýchto izieb preveriť si dané nevýhody (ak sú dané nevýhody hotelom konkrétne špecifikované), nakoľko takýto typ izby nie je možné reklamovať.

Čo je to prístelka?

Prístelka je doplnkové, nie vždy plnohodnotné lôžko, ktoré sa využíva vo väčšine ubytovacích zariadení a spravidla sa na ňu vzťahuje zľava. Vo väčšine prípadov ide o lôžko menších rozmerov, resp. rozkladacie lôžko určené najmä pre deti. Prístelka je súčasťou vybavenia väčšiny 3-4 lôžkových izieb, pričom ich podlahová plocha môže byť totožná s plochou 2-lôžkových izieb. Menšie pohodlie v 3-4 lôžkovej izbe je zohľadnené spravidla vo finančnej zľave pre osoby na prístelke.

Aká je to jednolôžková izba?

Jednolôžková izba je izba, v ktorej sa nachádza 1 lôžko (spravidla menšia ako štandardná 2-lôžková izba) alebo 2-lôžková izba s jedným neobsadeným lôžkom. Za jednolôžkové izby sa väčšinou účtuje extra príplatok.

Je možné zabezpečiť do izby detskú postieľku?

Áno. Požiadavku na detskú postieľku je však potrebné oznámiť CK HappyTravel.sk pri kúpe zájazdu.

Aký je rozdiel medzi izbou s výhľadom na more a izbou orientovanou na more?

Z izby s výhľadom na more je priamy výhľad na more, ktorému nebránia žiadne prekážky. Izby orientované na morskú stranu sú izby z ktorých výhľad na more môže byť zamedzený inou budovou alebo prírodným porastom.

Kedy musím v deň odchodu opustiť svoju izbu?

Podľa medzinárodných hotelových štandardov a zvyklostí v cestovnom ruchu je potrebné v posledný deň čerpania ubytovacích služieb opustiť izby do 12:00 hod., aby ich bolo možné pripraviť pre ďalších klientov. Neskorší odchod hostí z hotela neoprávňuje k využívaniu izieb nad stanovený čas bez osobitných hotelových príplatkov. Ak sú voľné ubytovacie kapacity, je možnosť priplatiť pobytu v hotelovej izbe aj po 12:00. O túto službu treba požiadať na recepcii hotela.

Čo je to tzv. „room service“?

„Room service“ je hotelová služba, ktorá umožňuje hosťom objednať si napr. jedlo priamo na izbu. Spravidla býva táto služba extra spoplatnená.

Je minibar na izbe v cene zájazdu?

Pokiaľ nie je uvedené inak, minibar býva extra spoplatnený. Všetky potrebné informácie získate vždy v popise samotného hotela na stránke CK HappyTravel.sk alebo na recepcii samotného hotela.

Mám zakúpený hotel s all inlcusive službami. Môžem využívať všetky ponúkané hotelové služby zadarmo?

All inslusive program neznamená vždy využívanie úplne všetkých služieb zdarma. Znamená to využívanie tých služieb, ktoré daný hotel zahrnul do svojho All Inclusice programu. Tento program dostane v tlačenej forme každý klient pri ubytovaní, na recepcii hotela. CK HappyTravel.sk Vám odporúča stretnutie s delegátom na prvom informačnom stretnutí v hoteli, kde sa dozviete všetky potrebné informácie ohľadom využívania hotelových služieb.

Mám ležadlo a slnečník na pláži v cene zájazdu?

Plážový servis nemusí byť zahrnutý v All inclusive programe hotela. Informáciu, či máte slnečníky a ležadlá v cene zájazdu, alebo sú extra spoplatnené, si môžete zistiť už v našej cestovnej kancelárii, alebo priamo na mieste u delegáta alebo na recepcii hotela. Radi by sme Vám pripomenuli, že počet hotelových ležadiel a slnečníkov na pláži je limitovaný.

Čo je to plážový servis?

Pod pojmom plážový servis sa rozumejú všetky služby poskytované na pláži. Služby môže prevádzkovať 1 alebo aj viaceré podnikateľské subjekty. Ide o služby ako ležadlá, slnečníky, uteráky, plážový bar, toalety alebo sprchy. spät

Stravovanie

Čo je to „all inclusive“ ?

All inclusive je stravovanie formou plnej penzie t. z. raňajky, obedy a večere bufetovým spôsobom. Zahŕňa tiež občerstvenie mimo hlavných jedál, nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej produkcie, prípadne ďalšie doplnkové hotelové služby. Všetky tieto služby majú presný rozsah, ktorý sa môže meniť v závislosti od sezóny. Služby sú poskytované v určených časoch a na to určených miestach. Rozsah a kvalita poskytovaných služieb samozrejme ovplyvňuje aj cenu zájazdu. Aktuálny a podrobný rozpis all inclusive programu dostanete na recepcii pri ubytovaní. Rozsah, kvalita a obsah služieb all inclusive je v kompetencii manažmentu hotela. Líši sa v závislosti od kategórie hotela či zvyklostí danej krajiny. Vo väčšine ubytovacích zariadení je potrebné nosiť hotelový all inclusive náramok.

Je každý „all inclusive“ rovnaký?

Nie, každý hotel má svoj vlastný all inclusive koncept, avšak v zásade sa veľmi nelíšia. „All inclusive“ je všeobecný pojem, existujú viaceré typy all inclusive programov. Napr.:

All inclusive light
môže mať isté obmedzenia napr. v podávaní alkoholu zdarma,

Ultra all inclusive
zahŕňa širší výber z ponúkaných služieb ako občerstvenie, importované nápoje, animácie, športové aktivity, plážový servis a iné.

Mám všetky druhy alkoholu v cene, keď mám all inclusive?

Každý hotel si sám určuje, ktoré nápoje zahrnie do svojho all inclusive konceptu. Väčšinou sú to alkoholické nápoje miestnej výroby a niektoré importované druhy. Alkoholické nápoje, ktorý nie sú zahrnuté do ponuky All Inclusive, sú extra spoplatnené. Tieto nápoje sú podávané len v určených baroch.

Som celiatik. Sú hotely, ktoré poskytujú aj špeciálnu bezlepkovú stravu?

Áno, niektoré hotely ponúkajú na výber aj špeciálne upravenú stravu, ktorá však nemusí byť poskytnutá v takom rozsahu ako pri štandardnej ponuke stravy. Viac informácií získate v CK HappyTravel.sk.

Môžem si vybrať inú formu stravovania ako má zvyšok rodiny?

V rámci ubytovania v 1 izbe žiaľ nie, nemôžete. typ stravovania je možné rezervovať vždy na 1 izbu pre všetkých rovnako.

Môžem na dovolenke piť vodu z vodovodu?

V prímorských krajinách sa nezvykne používať voda z vodovodu na pitie ani varenie, odporúčame preto kupovať a konzumovať pitnú vodu v riadne uzatvorených fľašiach. Obzvlášť v Egypte, kde sa táto voda neodporúča ani na umývanie zubov kvôli prevencii proti tzv. “faraónovej pomste”, sprevádzanej zväčša nepríjemnými črevnými problémami.

Aká je to a´la carte reštaurácia?

A ´la carte reštaurácia je reštaurácia s obsluhou, v ktorej si vyberiete jedlo a nápoje z jedálneho/nápojového lístka. Jedlo Vám pripravia na objednávku a naservírujú Vám ho priamo na stôl. Niektoré hotely v ponuke CK HappyTravel.sk ponúkajú v rámci all inclusive programu počas pobytu jednu večeru v a ´la carte reštaurácii zdarma. V ostatných prípadoch je konzumácia v takejto rešturácii spoplatnená podľa aktuálneho hotelového cenníka.

Čo je to „dress code“?

„Dress code“ je formálne oblečenie, ktoré je požadované v niektorých hotelových reštauráciách. Napríklad nie je dovolené vstupovať do reštaurácie v plavkách a počas večerí môže hotel vyžadovať u pánov dlhé nohavice. CK HappyTravel.sk Vám odporúča dodržiavať tieto pokyny, inak Vás personál nemusí vpustiť do reštaurácie.

Mám objednaný zájazd bez stravy. Budem si môcť niekde variť?

Pokiaľ máte objednaný zájazd bez stravy a chcete si variť, musíte si preveriť či je kuchyňa alebo kuchynské vybavenie súčasťou Vášho ubytovania. Ak áno, k dispozícii sú väčšinou dvojplatnička a chladnička. Kuchynské vybavenie je tvorené iba základným riadom, nemožno očakávať plne vybavenú kuchyňu. spät